Jak wybrać odpowiednie soczewki kontaktowe?

Okulary to niewątpliwie najlepsze rozwiązania dla osób, które cierpią na jakąś wadę wzroku. Niezależnie od tego, czy jest to krótkowzroczność, dalekowzroczność, czy tez wada połączona z astygmatyzmem. Dzisiaj optometrysta jest w stanie opasować idealne okulary dla każdego pacjenta, również takiego, u którego wady te łączą się. Nie zawsze stosowanie okularów jest jednak dla pacjenta wygodne.

Rozwiązanie dla sportowców

Wiele osób narzeka, że prowadząc sportowy i aktywny tryb życia, nie czują się w swoich najlepiej. Niekiedy po prostu utrudniają im wykonywanie różnych czynności. W takiej sytuacji poleca się soczewki kontaktowe, które dzisiaj idealnie zastępują okulary, pod warunkiem, że są odpowiednio dopasowane.

Jakie soczewki warto wybrać?

Przede wszystkim, decydując się na stosowanie soczewek kontaktowych, należy udać się do dobrego specjalisty, który sprawdzi ponownie wadę wzroku i zaleci odpowiednie rozwiązanie. Soczewka przylega bowiem ściśle do oka i nie zawsze jej moc jest idealnie taka sama, jak w przypadku okularów. Poza tym, na rynku można znaleźć wielu różnych producentów soczewek, a każda wada wzroku jest inna. Najlepszym rozwiązaniem dla każdego pacjenta będą oczywiście soczewki kontaktowe jednodniowe. Zapewniają bowiem największą higienę oka i wymienia się je po każdym użyciu.

Dziękujemy za pomoc przy artykule (https://coopervision.pl/o-soczewkach-kontaktowych/soczewki-kontaktowe-do-monowizji).